My interview with the President of the Estonian Parliament Mr. Eiki Nestor / Jutuajamine Riigikogu esimehe Eiki Nestoriga

Eiki Nestor kaanelugu

Ajasin juttu Riigikogu esimehe Eiki Nestoriga. / My interview with the President of the Estonian Parliament Mr. Eiki Nestor.
Magazine Naised May 21, 2015

Riigikogu esimees Eiki Nestoriga on tohutult muhe, rahulik, zen ja hariv mõtteid vahetada. Vaatamata tema ülirahumeelsele olekule ei ole tal olulistest asjadest kunagi ükskõik. Ta on tähtsate teemade osas vägagi süttiv, ta lihtsalt ei lähe ilma ajata närvi, ammugi ei hakka ta võimumehe hääli tegema ja väikese inimesega ülbama. Seda ma lihtsalt ei kujuta ette. Arutasime paljusid muid teemasid ka, mis ajakirja ei mahtunud, ja jäi kindel tunne, et Eiki on kõik vähegi olulised asjad endale hästi selgeks teinud, ning valutab õigete asjade pärast südant, seejuures peab ta ju kõigi suhtes õiglane ja tähelepanelik olema.

Inimesena hindab ta üle kõige rahulikku aega Hiiumaal ja usub, et tigedus ei vii mitte kusagile. “Mida optimistlikum on inimese meel, seda paremini tal elus läheb,” on Eiki veendunud ja lisab justkui oma sõnade kinnituseks: “Mina olen ikka väga-väga harva vihastav inimene.”

Eiki on sünnilt tallinlane, Kalamaja kutt, nagu ta end nimetab, kuid pere kaudu on tal väga tihe side just Hiiumaaga. Eiki naise Anu vanaisa kolis enne 1940. aastat Hiiumaalt mandrile, kus siis Paides sündis Anu isa Ahto Vesmes. Ka Eiki ämm on Paide tüdruk. Tallinnasse koliti 60ndatel. Just Tallinnas said kokku ka Eiki ja Anu. “Asi käis nagu tipi poistel ja peda tüdrukutel ikka – peol. See on ju klassika. Suurem osa mu ülikooli grupivendadest on abielus peda tüdrukutega. Need on siiani tugevad liidud. Saame aeg-ajalt kokku ja väga tore on vaadata, kuidas samad inimesed on endiselt koos ning aegade jooksul vaid täiskasvanumaks saanud. Nii härrasmehed kui ka nende prouad on ehk praeguseks natukene hallimad ja veidi on kortse juurde tulnud, aga muidu on kõik sama tublid ja toredad nagu vanasti,” kiidab Eiki.

Lugu saab lugeda ajakirjast Naised 21. mai 2015

http://ajakirinaised.ohtuleht.ee/678298/eiki-nestor-ma-olen-ikka-vaga-vaga-harva-vihastav-inimene

või tervikuna siit:

Eiki Nestor 1

Eiki Nestor 2

Eiki Nestor 3

Eiki Nestor 4

Fotod Daisy Lappard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s